Zwroty/Reklamacje

ZWROT

Kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży produktów zakupionych w sklepie betlewski.com, bez podania przyczyny w ciągu 31 dni od ich dostarczenia według ogólnych zasad wynikających z przepisów Ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U.z 2014 nr 827).
Zwracany, wysyłany towar powinien być odpowiednio zabezpieczony. Zapakowany w karton lub kopertę oraz oklejony taśmą. Do przesyłki należy załączyć wypełniony formularz zwrotu, który jest dołączany do zamówienia oraz paragon/fakturę lub jego kopię/numer systemowy. Zamówienie należy odesłać rejestrowaną formą wysyłki np. paczką pocztową ekonomiczną. Informujemy, że nie odbieramy przesyłek nadanych do Paczkomatu w pobliżu naszej siedziby oraz przesyłek za pobraniem.

Adres do zwrotu:
Sklep Betlewski.com – Dział Zwrotów i Reklamacji
ul. Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa kupujący. Sprzedający w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy zwróci Kupującemu koszt produktu/produktów oraz koszty doręczenia zamówionego towaru w wysokości najniższej opłaty za dostawę z metod dostępnych w sklepie internetowym betlewski.com, o ile opłata została pobrana przy składaniu zamówienia oraz kupujący zwrócił wszystkie produkty ze swojego zamówienia.

Sprzedający może wstrzymać się z dokonaniem zwrotu do czasu otrzymania przesyłki lub otrzymania potwierdzenia o jej wysłaniu.

 

WYMIANY

Wymiany produktów są możliwe jedynie poprzez dokonanie zwrotu produktu wg powyższej instrukcji i ponowne złożenie nowego zamówienia.

 

REKLAMACJA

Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z Ustawą z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny. Czas na złożenie reklamacji z tytułu rękojmi to 2 lata.

Jeżeli chcesz zareklamować produkt, możesz to zrobić:
• pisząc na adres e-mail kontakt@betlewski.com
• w formie pisemnej kierując reklamację na nasz adres:

Sklep Betlewski.com – Dział Zwrotów i Reklamacji
ul. Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa

Wysyłany, reklamowany produkt powinien być odpowiednio zabezpieczony – zapakowany w karton lub kopertę oraz oklejony taśmą. Przesyłkę prosimy rejestrować na ten sam, powyższy adres. Informujemy, że nie odbieramy przesyłek nadanych do Paczkomatu w pobliżu naszej siedziby oraz przesyłek za pobraniem.

Składana reklamacja, powinna zawierać co najmniej:
• Twoje imię i nazwisko oraz adres,
• datę zawarcia umowy stanowiącej podstawę reklamacji lub dołączony paragon, fakturę (lub ich kopię) lub numer systemowy,
• opis reklamacji, ze wskazaniem Twoich oczekiwań.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji uszkodzony towar zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy (ten sam lub inny, alternatywny produkt, wybrany przez Klienta). W przypadku, gdy wymiana lub naprawa nie będzie możliwa, Sprzedający zwróci koszty transakcji poniesione przez Klienta.

Sprzedający ustosunkuje się do każdej reklamacji w terminie do 14 dni.

Informujemy o możliwości pozasądowego rozstrzygnięcia sporu poprzez platformę http://ec.europa.eu/consumers/odr

Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.