Zwroty/Reklamacje

ZWROT


Kupujący ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży produktów zakupionych w sklepie Betlewski.com, bez podania przyczyny w ciągu 31 dni od ich dostarczenia według ogólnych zasad wynikających z przepisów Ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U.z 2014 nr 827). Prawo do odstąpienia od umowy nie dotyczy produktów z grawerem, spersonalizowanych na życzenie Klienta (np. portfel, pasek, bransoletka) lub innych wykonanych według indywidualnej specyfikacji (traktowanych jako usługa – grawerowanie pudełka, dołączenie bileciku z dedykacją, pakowanie na prezent) oraz produktów dostarczanych w zapieczętowanym opakowaniu (środki do pielęgnacji skóry naturalnej), jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu (art. 38 Ustawy o prawach konsumenta).

Kupujący powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je z należytą starannością. Jeżeli zwracany towar ma wyraźne ślady użytkowania, czy też wady i uszkodzenia wskazujące na jego wykorzystanie przez kupującego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania, wówczas mamy prawo do odszkodowania za zmniejszenie wartości zwracanego towaru (art. 34 ust. 4 Ustawy o prawach konsumenta). Zmniejszenie wartości rzeczy może polegać np. na konieczności pokrycia kosztów czyszczenia i naprawy. Wyjątkiem są jedynie wady, które mogą stanowić podstawę reklamacji.

W przypadku chęci zwrotu zestawu składającego się z kilku produktów, należy zwrócić cały zestaw wraz z opakowaniem. Poszczególne elementy, np. jeśli w zestawie jest portfel i pasek, muszą zostać zwrócone razem.

Zwracany, wysyłany towar powinien być odpowiednio zabezpieczony – zapakowany w karton lub kopertę oraz oklejony taśmą. Przedmioty należy zwrócić w oryginalnym opakowaniu, które jest integralną częścią produktu. Do przesyłki należy załączyć wypełniony formularz zwrotu, który jest dołączany do każdego zamówienia lub pobrać, wydrukować i wypełnić formularz zwrotu, który znajdziesz tutaj.

 

DARMOWE eZwroty Poczty Polskiej S.A.


Zamówienie należy odesłać rejestrowaną formą wysyłki*, np. korzystając z opcji darmowego eZwrotu Poczty Polskiej S.A.. Instrukcję nadania bezpłatnej przesyłki znajdziesz tutaj.

 

*Jeśli zdecydujesz się odesłać zamówienie na własną rękę, nadaj zwrot na adres:

Sklep Betlewski.com – Dział Zwrotów i Reklamacji
ul. Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa

Pamiętaj, że w tym przypadku ponosisz wszelkie koszty związane z nadaniem przesyłki zwrotnej.

Informujemy, że nie odbieramy przesyłek nadanych do Paczkomatu w pobliżu naszej siedziby oraz przesyłek za pobraniem.

 

ZWROT KOSZTÓW


Sprzedający w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy zwróci Kupującemu koszt produktu/produktów oraz koszty doręczenia zamówionego towaru w wysokości najniższej opłaty* za dostawę z metod dostępnych w sklepie internetowym betlewski.com, o ile opłata została pobrana przy składaniu zamówienia oraz kupujący zwrócił wszystkie produkty ze swojego zamówienia.

Sprzedający może wstrzymać się z dokonaniem zwrotu do czasu otrzymania przesyłki lub otrzymania potwierdzenia o jej wysłaniu.

 

Faktura korygująca:

Po zarejestrowaniu zwrotu (odebraniu przesyłki ze zwrotem) przez Dział Zwrotów i Reklamacji, Klient otrzymuje wiadomość na adres mailowy (podany przy składaniu zamówienia) z korektą pierwotnej faktury

Jeżeli Klient złożył zamówienie telefoniczne i nie podał adresu e-mail, fakturę korygującą wysyłamy pocztą tradycyjną.

 

Przykład:

Pani Katarzyna złożyła zamówienie w naszym sklepie internetowym, w którego skład wchodził portfel damski za 119 zł. Jako sposób dostarczenia przesyłki wybrała Paczkomaty InPost za 8,99 zł wg cennika, który znajduje się tutaj. Pozostałe możliwości to Pocztex odbiór w punkcie 5,00 zł, Kurier Pocztex 48 za 7,99 zł, Kurier InPost za 8,99 zł, Kurier InPost Pobranie 13,50 zł, Kurier DPD za 9,99 zł i Kurier DPD za pobraniem za 13,50 zł. Łączny koszt przy złożeniu zamówienia to 127,99 (portfel + koszty doręczenia), który został przez nią opłacony z góry. Pani Katarzyna po odebraniu przesyłki zdecydowała się jednak odstąpić od umowy. W takim przypadku zwracamy klientce wartość portfela (119 zł) i koszty skorzystania z najtańszej formy dostarczenia przesyłki przewidzianej w ofercie (5 zł), zatem łączny zwrot kosztów wynosi 124 zł.* Klientka odsyła produkt i otrzymuje fakturę korygującą** na adres mailowy, który został przez nią podany w trakcie składania zamówienia, my zlecamy zwrot środków. 

 

Podstawa prawna:

*Zwrot kosztów jest realizowany na podstawie Ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz. U.z 2014 nr 827), art. 33 i 34.

Treść art. 33: Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

Źródło: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl, przejdź tutaj, aby zapoznać się z treścią ustawy.

**Faktury korygujące są wymagane zgodnie z art. 29a, ust. 13 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Źródło: https://isap.sejm.gov.pl, przejdź tutaj, aby zapoznać się z treścią ustawy.

 

WYMIANY


Wymiany produktów są możliwe jedynie poprzez dokonanie zwrotu produktu wg powyższych informacji i ponowne złożenie nowego zamówienia.

 

REKLAMACJA


Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z Ustawą z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny. Czas na złożenie reklamacji z tytułu rękojmi to 2 lata.

Jeżeli chcesz zareklamować produkt:

Krok 1.

Powiadom nas o chęci złożenia reklamacji, możesz to zrobić:
• pisząc na adres e-mail kontakt@betlewski.com
• w formie pisemnej kierując reklamację na nasz adres:

Sklep Betlewski.com – Dział Zwrotów i Reklamacji
ul. Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa

Skorzystaj z formularza, który został dołączony do zamówienia lub pobierz formularz. (pobrany formularz należy wydrukować i wypełnić ręcznie)

 

Krok 2.

Przygotuj przesyłkę z produktem. Produkt powinien być odpowiednio zabezpieczony zapakowany w karton lub kopertę oraz oklejony taśmą.

Dołącz opis reklamacji – składana reklamacja, powinna zawierać co najmniej:
• Twoje imię i nazwisko oraz adres,
• datę zawarcia umowy stanowiącej podstawę reklamacji lub dołączony paragon, fakturę (lub ich kopię) lub numer systemowy,
• opis reklamacji, ze wskazaniem Twoich oczekiwań – pobierz formularz reklamacyjny.

 

Krok 3.

Wyślij produkt.  Przesyłkę prosimy rejestrować na ten sam adres (Krok 1) lub za pomocą bezpłatnego systemu eZwroty Poczty Polskiej S.A. zgodnie z instrukcją dostępną tutaj.

Informujemy, że nie odbieramy przesyłek nadanych do Paczkomatu w pobliżu naszej siedziby oraz przesyłek za pobraniem.

 

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji uszkodzony towar zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy (ten sam produkt, o ile jest dostępny). W przypadku, gdy naprawa lub wymiana nie będą możliwe, Sprzedający zwróci koszty transakcji poniesione przez Klienta.

Sprzedający ustosunkuje się do każdej reklamacji w terminie do 14 dni.

Informujemy o możliwości pozasądowego rozstrzygnięcia sporu poprzez platformę http://ec.europa.eu/consumers/odr

Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

 


Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z Działem Zwrotów i Reklamacji:
Tel: +48 22 230 25 39

Infolinia czynna pn-pt od godz. 8:30 do 16:30.