Jak skrócić pasek?

Mój pasek jest za długi — czyli jak skrócić pasek do spodni?

Nierzadko kupując pasek do spodni, zastanawiamy się, czy wybraliśmy odpowiedni rozmiar. Bardzo często okazuje się, że pasek jest za długi. Zdarza się również, że jeden pasek służy nam do wielu rodzajów spodni. Tych z niskim lub wysokim stanem. Co za tym idzie, długość obwodu w pasie na tych wysokościach różni się od siebie. Można też po prostu zgubić parę centymetrów w talii. Niezależnie od tego, z jakiego powodu pasek okazuje się za długi, jest na to odpowiednie rozwiązanie. 

Zapewne pierwsze co przychodzi Ci do głowy to zrobienie dodatkowej dziurki. Jednak ze względu na walory estetyczne, zdecydowanie nie polecamy tej opcji. Zwisająca końcówka za długiego paska wcale nie wygląda dobrze!

Skracanie paska do spodni

 

Czy wiesz, że paski z naszej oferty można skrócić w prosty i szybki sposób? Odpowiednio dobrany rozmiar i długość paska do obwodu w pasie to klucz do perfekcyjnie podkreślonej sylwetki. Pokażemy Ci krok po kroku, jak skrócić pasek, żeby pasował do Ciebie idealnie!

 

Przygotuj:

● centymetr krawiecki lub miarkę (tzw. metrówkę)

● śrubokręt (lub nóż z ostrym końcem)

● nożyk tapicerski (nożyk do tapet) lub ostre nożyczki

● dziurkacz (lub nóż z ostrym końcem)

● twardy podkład do skracania, np. drewniana deska

1. Obróć pasek wewnętrzną stroną do góry. Obok klamry zobaczysz małą śrubę, którą należy odkręcić.


  1. 2. Zdejmij klamrę. 

3. Odmierz długość, którą należy skrócić. Zaznacz miejsce odcięcia od góry i od dołu. 

  1.  
  2. 4. Odetnij nadprogramową część paska przy pomocy nożyka do tapet lub ostrych nożyczek.

5. Odcięty kawałek przyłóż do pozostałej części paska i zrób dokładnie takie samo nacięcie na jego końcówce. Zaznacz miejsce dziurki, następnie zrób w nim dziurkaczem dziurkę na śrubę. Jeśli nie masz dziurkacza, możesz wyżłobić dziurę przy pomocy noża z ostrą końcówką. 

  1.  
  2. 6. Załóż klamrę i przykręć śrubę.

Jak ustalić, o ile centymetrów skrócić pasek?

 

1. Określ długość obwodu w miejscu, w którym nosisz spodnie. 

Użyj do tego miarki krawieckiej. Możesz też zmierzyć swój dotychczasowy pasek. Przeciągnij miarkę krawiecką od początku klamry do dziurki, na którą się zapinasz.

 

2. Sprawdź rozmiar paska, który okazał się za długi. 

Nasze paski mają oznaczony rozmiar po wewnętrznej stronie. Jeśli rozmiar widoczny na pasku to, np. 105, oznacza to, że długość od klamry do środkowej dziurki to 105 cm. Ta długość powinna odpowiadać mniej więcej obwodowi w pasie użytkownika. 

 

3. Ustal, o ile centymetrów trzeba skrócić pasek. 

Odejmij długość swojego obwodu w pasie od długości paska, który jest za długi. 

Przykład: Twój obwód w pasie to 90 cm. Długość paska od początku klamry do środkowej dziurki to 105 cm. Wykonaj działanie: 105 cm - 90 cm = 15 cm. 

Mamy nadzieję, że przedstawiona powyżej instrukcja, pomoże Ci dopasować długość paska do Twoich potrzeb. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy dasz sobie radę, obejrzyj nasz film instruktażowy. Opisany proces jest wyjaśniony przez naszego pracownika — grafika Sebastiana, który świetnie poradził sobie ze skracaniem paska. Powodzenia!