Jak dobrać rozmiar paska?

Jak dobrać rozmiar paska?


W naszym sklepie internetowym możesz wybrać kilka rodzajów pasków do spodni. Oferta obejmuje skórzane paski z klasyczną lub pełną klamrą, paski z klamrą automatyczną oraz paski parciane. Wybrałeś już rodzaj paska i zastanawiasz się nad rozmiarem? Zapoznaj się z naszym praktycznym poradnikiem i dowiedź się, jak dobrać rozmiar paska! Na początek zapoznaj się z krótką wideo-instrukcją, w której przedstawiamy jak dobrać odpowiedni rozmiar paska.


Co oznacza rozmiar paska do spodni? 

Podczas wyboru rozmiaru, w zależności od rodzaju paska, zobaczysz różne wartości liczbowe. Oznaczają one wymiary, które odnoszą się do długości obwodu w pasie i długości całkowitej paska. Wszystkie wartości mierzone są w centymetrach. Pamiętaj, że nasze paski cechuje zasada zachowania miejsca po obu stronach. Dzięki temu, w przypadku noszenia paska na innej wysokości będziesz w stanie łatwo go wyregulować.

Pasek z klasyczną i pełną klamrą 

Rozmiar do wyboru oznacza długość obwodu w pasie użytkownika. Na pasku jednak zobaczysz rozmiar wyrażony w dwóch wartościach.


Przykład: 85/100 - 85 oznacza obwód w pasie, a 100 to długość całkowita. Paski z tej grupy mogą mieć parzystą lub nieparzystą liczbę dziurek. W przypadku parzystej liczby dziurek pasek mierzymy od początku klamry do dziurki opowiadającej połowie liczby wszystkich dziurek. Nieparzysta liczba dziurek oznacza, że rozmiar mierzymy od początku klamry do środkowej dziurki.

Paski automatyczne (ELITE)

Rozmiar do wyboru oznacza długość całkowitą paska bez klamry. Paski z automatyczną klamrą zaczepia się o ząbki znajdujące się po wewnętrznej stronie paska. Taśma z ząbkami umożliwia regulacje obwodu w pasie w zakresie 20 cm. W tym przypadku najlepiej jest znać długość swojego obwodu w pasie i skorzystać z tabeli rozmiarów. Pamiętaj, aby wybrać optymalną długość paska, najlepiej mieszczącą się mniej-więcej w środku zakresu regulacji obwodu.


Przykład: długość obwodu w pasie to 92 cm. Jaki rozmiar paska automatycznego ELITE wybrać? Rekomendowany rozmiar to 110 - z regulacją obwodu w przedziale 80 - 100. 

Paski automatyczne (AUTOMATIC)

Rozmiar do wyboru oznacza długość obwodu w pasie użytkownika. Odpowiada on długości od początku klamry do mniej-więcej środka zakresu regulacji obwodu.


Przykład: długość obwodu w pasie to 87 cm. Rekomendowany rozmiar paska to 85 z regulacją obwodu w zakresie 76 - 94 cm. 

Paski parciane (CASUAL)

Rozmiar wyrażony jest w standardowej „rozmiarówce” od XS do L. Oznacza on długość taśmy parcianej w odniesieniu do rekomendowanego obwodu w pasie. Zalecamy wybór rozmiaru, który jest o około 15 cm większy od długości obwodu w pasie.


Przykład: długość obwodu w pasie to 103 cm. Rekomendowany rozmiar do wyboru to L — z długością taśmy 125 cm. 

Zmierz lub ustal długość obwodu w pasie

To kluczowa informacja, która powinna być Ci znana w przypadku chęci zakupu któregokolwiek z naszych pasków. Być może chcesz podarować komuś pasek w prezencie. Jest kilka sposobów na ustalenie aktualnie noszonego rozmiaru. Przygotuj do tego miarkę krawiecką.

 

Jak zmierzyć swój obwód w pasie pod kątem rozmiaru paska do spodni?

Aby zmierzyć obwód w pasie, zacznij od przeciągnięcia centymetra krawieckiego przez szlufki w spodniach. Miarka powinna być napięta. Ważne jest, aby podczas pomiaru stać w swobodnej, zrelaksowanej pozycji. Nie wypychaj brzucha ani go nie wciągaj. 

 

Sprawdź rozmiar używanego już paska

Pomiar dobrze dopasowanego paska, którego już używasz, to najlepszy sposób na określenie rozmiaru. Zmierz długość paska od początku klamry do dziurki, na którą zapinasz pasek. 

 

Rozmiar spodni a długość obwodu w pasie

Jak wybrać rozmiar paska na podstawie rozmiaru spodni? Często spodnie mają swoją standardową tabelę rozmiarów, która odpowiada konkretnemu obwodowi w pasie. Sprawdź rozmiar swoich spodni, a następnie zweryfikuj w tabeli rozmiarów, jakiej długości obwodu w pasie odpowiada. Pamiętaj, że jeśli, np. nosisz spodnie w rozmiarze 32, to odpowiada on mniej więcej długości 82 cm. Warto wtedy wybrać pasek o kilka centymetrów większy, czyli odpowiadający długości 90.

Wybieramy odpowiedni rozmiar na podstawie zmierzonej długości obwodu paska

Paski z klasyczną lub pełną klamrą

Zmierz lub ustal długość obwodu i zaokrąglij go do najbliższej liczby, którą można podzielić przez 5. Wybierz rozmiar paska najbliższy temu pomiarowi. 

Paski z klamrą automatyczną, paski parciane

Ustal długość obwodu i skorzystaj z tabeli rozmiarów paska. 

Nadal masz wątpliwości, który rozmiar paska wybrać? 

W takiej sytuacji zawsze polecamy wybór paska dłuższego. Pamiętaj też, że z biegiem czasu paski skórzane mają tendencję do rozciąganie się. Możesz też po prostu zgubić parę centymetrów w talii. Dlatego warto pamiętać, że nasze paski można w prosty sposób skrócić. Skorzystaj z poradnika - jak skrócić pasek do spodni?